Radomsko, Łódzkie 10o środa, 20 Września 2017

Na DK1 ciężarówka zderzyła się z autobusem

Alert 112
Jacek Paszewski

W niedzielę 12 lutego, o godz 8.30, doszło do wypadku na 439 km DK 1 na wysokości Radomska.

Do wypadku doszło ok 300 metrów od skrzyżowania DK 1 z ulicą Brzeźnicką (Stobiecko Miejskie). Na tył autobusu z amerykańskim zespołem metalowym The Dillinger Escape Plan, najechała ciężarówka. Na razie nie wiadomo dlaczego kierowca ciężarówki najechał na autokar. Muzycy podróżowali na koncert do Krakowa. Wczoraj występowali w klubie Stodoła w Warszawie.

Poszkodowanych zostało 13 osób (dwóch kierowców pojazdów i 11 pasażerów autobusu). Autobusem kierował obywatel Szwecji. Kierowcę z ciężarówki uwolnili strażacy. Ranni zostali przetransportowani do szpitala w Radomsku i Częstochowie. Od kierowców pobrana została krew do badań, które wykaże czy byli trzeźwi.

W wyniku wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i autobusu zamknięte są dwa pasy ruchu w kierunku Katowic. Na miejsce akcji ratowniczej zadysponowano osiem zastępów straży pożarnej. Pomocy udzielili także ratownicy z dwóch zespołów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Policja dla kierowców jadących od Warszawy wyznaczyła objazdy przez Stobiecko Szlacheckie. Utrudnienia w ruchu potrwają kilka godzin.

foto i wideo: Bartłomiej Michałkiewicz

komentarze