Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Mobilny Ekonomik we Włoszech

Miasto
Jacek Paszewski

15 kwietnia w sobotę zakończyła się dwutygodniowa włoska przygoda uczniów Ekonomika.

Był to dla 20 stażystów w zawodzie Technik Ekonomista niezwykły czas poznawania kultury i kuchni włoskiej, pracy w lokalnych przedsiębiorstwach, przełamywania bariery językowej, podziwiania uroków Rimini, Wenecji i San Marino, spacerów po plaży i wielu, wielu innych doświadczeń, które zostaną na zawsze w ich pamięci.

Młodzież wyruszyła na staż samolotem w towarzystwie opiekunów: wicedyrektor szkoły Marzeny Sommerfeld i koordynatora projektu Magdaleny Geniusz-Starostki. W trakcie pobytu od poniedziałku do piątku uczestnicy odbywali praktyki zawodowe w firmach włoskich w nadmorskiej miejscowości Rimini, a w weekend uczestniczyli w dwóch wycieczkach do przepięknej Wenecji i malowniczego San Marino.

W czasie wolnym poznawali uroki Rimini, kulturę i język włoski. Wszyscy uczestnicy zakwaterowani byli w trzygwiazdkowym hotelu Bengasi niedaleko plaży, w którym mieli okazję skosztować typowo włoskiej kuchni, codziennością były różnego rodzaju makarony, owoce morza i włoskie desery.

Wszyscy uczniowie na zakończenie projektu otrzymają dokumenty Europass Mobilność, które wzbogacą życiorys zawodowy naszych uczniów i będą dla nich atutem na europejskim rynku pracy.

Wyjazd odbył się w ramach projektu „Mobilność kluczem do sukcesu” i sfinansowany został przez programu Erasmus+.

Kolejne 3 staże zagraniczne planowane są na maj i październik 2017 oraz maj 2018 roku dla uczniów wszystkich zawodów oferowanych przez Zespół Szkół Ekonomicznych.


info: ZSE

komentarze