Radomsko, Łódzkie 16o środa, 23 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Młodzi piłkarze zagrają na turnieju ESBANK CUP

Sport i rekreacja

Ósmego maja z okazji pierwszej rocznicy powstania Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, odbędzie się turniej piłkarski „ESBANK CUP” dla dzieci sześcioletnich i siedmioletnich. Pojawi się... ››

Ósmego maja z okazji pierwszej rocznicy powstania Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej, odbędzie się turniej piłkarski „ESBANK CUP” dla dzieci sześcioletnich i siedmioletnich.


Pojawi się na nim wiele drużyn z młodymi zawodnikami m.in GKS Bełchatów, Korona Kielce, GKS Katowice, Akademia Futbolisty Łódź, Ceramika Opoczno, Raków i Skra Częstochowa.

 

Turniej ma celu przekazanie społeczeństwu lokalnemu potrzeby szkolenia przyszłych mistrzów już od najmłodszych lat. Dodatkowo organizatorzy pragną dać swoim podopiecznym możliwość pierwszej konfrontacji nabytych umiejętności w typowych zawodach piłkarskich.

 

Radomszczańska Akademia Piłkarska powstała w maju 2010r i jej głównym zadaniem jest szkolenie przyszłych mistrzów futbolu. Zawodnicy RAP Radomsko nie uczestniczą w rozgrywkach ligowych. Grają z rówieśnikami podczas turniejów piłkarskich w Radomsku, w kraju i zagranicą.

 

Obecnie w Akademii szkoli się 55 zawodników w 3 kategoriach wiekowych: grupa najmłodsza Żółta (2004 i 2003), średnia Grupa Niebieska (2002 i 2001) i najstarsza Grupa Czerwona (2000).

 

Więcej informacji na oficjalnej stronie Radomszczańskiej Akademii Piłkarskiej.

 

Portal Radomsko24.pl jest patronem medialnym turnieju „ESBANK CUP”.

komentarze