Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Miłośnicy zwierząt nie zawodzą

Miasto
Jacek Paszewski

Dokładnie 471,32 kg darów udało się zebrać podczas V Mikołajkowej Zbiórki dla Zwierzaków z Radomska. Dary trafiły do Radomszczańskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Według raportu WWF z 2008 kolizji drogowych z udziałem zwierząt było 17.500 dzieląc to na 365 dni to około 47 zdarzeń codziennie. Biorąc pod uwagę, że nie wszyscy kierowcy zgłaszają wypadek faktyczna ilość wypadków może być nawet czterokrotnie większa. Dodając do tego znęcanie się ludzi na zwierzętami liczba na co dzień ginących zwierząt może być zatrważająca.

- Akcja, którą od ponad pięciu lat organizujemy nie tylko służy zebraniu karmy dla tych najbardziej potrzebujących zwierząt, ale idzie także z misją – kochajmy, pomagajmy i pamiętajmy o zwierzętach. Akcja prowadzona jest w wielu punktach w Radomsku, a punkty te poprzez swoje działania marketingowe propagują miłość do zwierząt, pamiętamy o nich mówiąc o nich i zbierając karmę. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy przynieśli karmę, tym co podarowali, choćby jedną puszkę okazując swoje dobre serce – mówi Sebastian Pierzchalski, jeden z organizatorów akcji.

Do zwierzaków trafiła karma sucha, mokra, koce a także transporter.

- To akcja to kolejny dowód na to, że wspólnota ludzi może mieć wpływ na los zwierząt i przyrody. Pamiętajmy, że to my odpowiadamy za przyrodę i los wszystkich żywych istot. Reagujmy na krzywdę jaka wyrządzana jest zwierzostanowi, sadźmy drzewa a nie wycinajmy ich, dokarmiajmy i otoczmy opieką tych, którzy tego potrzebują. Jesteśmy niewielką społecznością w Radomsku, dbajmy o to co nas otacza i o tych za których jesteśmy odpowiedzialni – dodaje Sebastian Pierzchalski.

komentarze