Radomsko, Łódzkie 7o Wtorek, 23 Października 2018
ważne informacje

Mieszkaniec Kamieńska zginął na DK1

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w nocy z 4 na 5 listopada na DK1, niedaleko Kamieńska.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 22 – letni kierujący fordem focusem jadąc w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego potrącił pieszego, który wbiegł na jezdnię wprost przed jadące auto.

Pieszy, mimo udzielonej na miejscu pomocy medycznej zmarł. Zgodnie z decyzją prokuratora ciało denata zostało zabezpieczone w radomszczańskim prosektorium. Kierujący fordem łodzianin był trzeźwy. 22- latek, jak i dwaj pasażerowie forda nie potrzebowali pomocy medycznej.

 Policjanci ustalili tożsamość pieszego, jest nim 36 - letni mieszaniec Kamieńska.

Policjanci przypominają, że pieszy poruszający się po drodze, po zmierzchu i poza obszarem zabudowanym obowiązany jest używać elementy odblaskowe w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 - Zachęcamy do używania odblasków, ponieważ w okresie jesienno – zimowym dzień jest krótki a wpływa to na widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący pojazdem później niż zwykle zauważa pieszego, szczególnie jeżeli pieszy ubrany jest w ciemną odzież. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego na drodze i daje szanse kierowcy na ominięcie pieszego lub zahamowanie przed nim – mówi kom. Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

komentarze