Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Miejska wigilia na placu 3 Maja

Miasto
Jacek Paszewski

W Radomsku, kilkaset osób uczestniczyło w miejskiej wigilii, którą w niedzielę 17 grudnia na placu 3 Maja, zorganizował Urząd Miasta i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

Miejska wigilia to już tradycja od ponad 10 lat. Tegoroczne spotkanie rozpoczęło się przed godziną15., występem chóru „Złocisty Promień” oraz życzeniami świątecznymi od władz miasta i powiatu. 

- Chciałbym wszystkim Państwu złożyć życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Aby te święta były prawdziwie rodzinne i ciepłe a spotkania przy wigilijnym stole napełniły nas siłą na nowy 2018 rok. I już w nowym roku spełnili swoje zamierzenia – mówił składając życzenia mieszkańcom miasta, prezydent Jarosław Ferenc.

Na scenie zaprezentowali się mali artyści z radomszczańskich szkół i przedszkoli. Przedstawili bożonarodzeniowy program artystyczny, a konkretnie jasełka przeplatane kolędami i pastorałkami. Nie zabrakło "żywej szopki".

Na kiermaszu świątecznym można  było nabyć bożonarodzeniowe ozdoby, rękodzieło, domowe ciasta. Swoje stoiska przygotowały radomszczańskie szkoły, organizacje pozarządowe, Środowiskowy Dom Samopomocy czy uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Chrześcijańskim Stowarzyszeniu Dobroczynnym oraz lokalni wystawcy.

Na zakończenie wieczoru z recitalem wystąpiła Magda Steczkowska, która wspólnie z radomszczanami śpiewała kolędy. Do występu przyłączył się również prezydent Jarosław Ferenc.

W naszych mediach społecznościowych prowadziliśmy relację na żywo z miejskiej wigilii.

komentarze