Radomsko, Łódzkie 21o Wtorek, 27 Czerwca 2017
Nowa Apteka Całodobowa - Apteka Wspólna

Mercedesy dla niepełnosprawnych

Powiat
Jacek Paszewski

Dwa nowiutkie mercedesy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych od 28 grudnia służą podopiecznym dwóch ośrodków prowadzonych przez Powiat Radomszczański.

Dwa 9-osobowe mercedesy (model vito, wersja 111 TOURER) zostały kupione w ramach realizacji programu ,,Wyrównujemy Różnice Między Regionami III”.

Wartość każdego z aut to ok. 147 tys. zł, z czego 80 tys. zł pochodzi z dofinansowania przyznanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a ponad 67,4 tys. zł – z budżetu Powiatu Radomszczańskiego.

Oba auta przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym także jednej osoby na wózku inwalidzkim. Czerwony mercedes trafił do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku, gdzie będzie służył do przewozu niepełnosprawnych dzieci, kremowy – będzie przewoził podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach.

- Bardzo cieszymy się z nowego samochodu, bo ten, z którego dotąd korzystali nasi wychowankowie, był już bardzo wysłużony, przejechał ponad 370 tysięcy kilometrów – cieszą się pracownicy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku.

info: Powiat Radomszczański

komentarze