Radomsko, Łódzkie 2o środa, 22 Listopada 2017

Mercedesy dla niepełnosprawnych

Powiat
Jacek Paszewski

Dwa nowiutkie mercedesy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych od 28 grudnia służą podopiecznym dwóch ośrodków prowadzonych przez Powiat Radomszczański.

Dwa 9-osobowe mercedesy (model vito, wersja 111 TOURER) zostały kupione w ramach realizacji programu ,,Wyrównujemy Różnice Między Regionami III”.

Wartość każdego z aut to ok. 147 tys. zł, z czego 80 tys. zł pochodzi z dofinansowania przyznanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a ponad 67,4 tys. zł – z budżetu Powiatu Radomszczańskiego.

Oba auta przystosowane są do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym także jednej osoby na wózku inwalidzkim. Czerwony mercedes trafił do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radomsku, gdzie będzie służył do przewozu niepełnosprawnych dzieci, kremowy – będzie przewoził podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radziechowicach.

- Bardzo cieszymy się z nowego samochodu, bo ten, z którego dotąd korzystali nasi wychowankowie, był już bardzo wysłużony, przejechał ponad 370 tysięcy kilometrów – cieszą się pracownicy Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radomsku.

info: Powiat Radomszczański

komentarze