Radomsko, Łódzkie 10o środa, 20 Września 2017

Maturzyści bawią się na studniówkach

Miasto
Mateusz Szałowski

Przed uczniami ostatnich klas liceów i techników za sto dni będzie stało poważne, życiowe wyzwanie w postaci egzaminu maturalnego. Jednak teraz mogą jeszcze przez chwilę pomyśleć o wspólnej zabawie na Studniówce, która jest wspaniałą tradycją szkół średnich.

4 i 5 lutego na Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku swoje Studniówki mieli uczniowie z I LO i II LO. Nowa hala po odpowiednim przygotowaniu doskonale spełnia rolę sali na tego typu okolicznościowe imprezy. Jak zwykle Studniówka rozpoczęła się od poloneza w wykonaniu tegorocznych maturzystów i kilku słów od nauczycieli oraz władz powiatu. Potem już uczniowie mogli śmiało bawić się do białego rana. 

Poziom bezpieczeństwa na sobotniej imprezie był naprawdę wysoki. Brama wjazdowa była zamknięta i otwierana tylko na pilota. Przy wejściu do obiektu stał ochroniarz i kontrolował skrupulatnie wszystkich wchodzących. Obsługa poruszała się po sali tylko z identyfikatorami. Również ja, jako przedstawiciel mediów nie miałem lekko - z powodu braku dokumentu służbowego bardzo szybko zostałem wyproszony z hali i już nie byłem w stanie nagrać więcej dla Was materiału. Mam nadzieję, że tak wyśrubowany poziom bezpieczeństwa przyczynił się do zachowania upragnionego bezpieczeństwa, swobodnej zabawy oraz uchronił uczniów wraz z gronem pedagogicznym przed zamachem terrorystycznym. 

komentarze