Radomsko, Łódzkie 10o Poniedziałek, 22 Października 2018

Maraton dla Niepodległej

Miasto
Jacek Paszewski

11 listopada, dokładnie 71 uczestników ruszyło na trasę VI Maratonu Niepodległości.

Maraton Niepodległości to impreza o charakterze wyczynowym, ale przygotowana przede wszystkim z myślą o miłośnikach pieszych wycieczek o średnim przygotowaniu kondycyjnym. Maraton nie jest wyścigiem pomiędzy uczestnikami, a jedynie formą uczczenia rocznicy odzyskania niepodległości.

Zawodniczki i zawodnicy pokonania mają trasę: Radomsko – Grzebień – Cadów –Katarzynów – Wymysłów – Nurek – Nowa Wieś – Ewina – Włynice – Ojrzeń – Sucha Wieś (50km).  Trasa maratonu dla dystansu 75 i 100 km przebiega po pętli pokonywanej dwukrotnie. Start drugiej pętli - Sucha Wieś meta – Radomsko. Maksymalny limit czasu na przejście poszczególnych dystansów wynosi: 12 godzin dla 50 km, 18 godzin dla 75 km, 24 godziny dla 100 km.

- Przed Wami wielkie wyzwanie. Z szacunkiem i podziwem patrzymy na to, jak co roku startujecie w tak trudnym, amatorskim marszu. Narodowe Święto Niepodległości to bardzo ważne święto w historii naszego kraju. Cieszymy się zawsze gdy znajdują się ludzie, którzy właśnie w tak pozytywny, tak przyjazny sposób to święto obchodzą - mówił na chwilę przed startem, Łukasz Więcek, Przewodniczący Rady Miasta w Radomsku.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie medali odbędzie się 12 listopada 2017 roku o godz. 12.00 przy Pomniku Nieznanego Żołnierza (ul. Narutowicza przy Urzędzie Stanu Cywilnego).

Tradycyjnie organizatorami maratonu są XV Błękitny Szczep Drużyn Środowiskowych oraz Komenda Hufca ZHP w Radomsku.

komentarze