Radomsko24.pl
Kim jesteśmy - Nasza misja

Codziennie słyszymy głosy, że nasze miasto jest małe i nic się w nim nie dzieje. Że jest nudno, zupełnie nie ma gdzie wyjść ani co robić. I że najlepiej już dziś wyjechać do Częstochowy, Łodzi, albo i jeszcze dalej. My natomiast uważamy, że w Radomsku dzieje się naprawdę sporo, tylko nie każdy o tym wie. Albo nawet więcej – o lokalnych wydarzeniach wie tylko mała grupka ludzi, reszta narzeka i spędza popołudnia przed telewizorami. Dlatego chcemy pokazać wam pozytywną stronę miasta!

Login

Zapomniane hasło

Dołącz

Informator Imprezy Ogłoszenia Forum Kąciki Blogi Czat Zdjęcia Filmy
  •  
 
 
Informacje
TytułWystawa „WINNICA – notatki fotograficzne”
Nazwa miejscaGaleria Muzeum
Data startu
Data zakończenia
Uczestnicy
Puste
Ocena
Jesteśmy na NK.pl
Opis

Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy fotografii Karola Walaszczyka zatytułowanej „WINNICA – notatki fotograficzne” w dniu 20.01.2012r (piątek) godz.18.00 , Galeria Muzeum, ul. Narutowicza 1.

Nazwa miasta pochodzi od „wiana” – aktu darowizny tej okolicy w 1362 roku książętom Koriatowiczom przez wielkiego księcia litewskiego Olgierda.

Winnica to jedno z zamożniejszych miast w centralnej części Ukrainy, położone malowniczo na skalistych brzegach Bohu. Winnica powstała w połowie XIV wieku w księstwie halicko – włodzimierskim. Od 1395 roku miasto należało do Wielkiego Księstwa Litewskiego, natomiast w 1569 roku zostało przyłączone do Korony Polskiej. W Rzeczypospolitej było stolicą województwa bracławskiego. Od 1589 roku odbywały się w Winnicy sejmiki, sądy grodzkie i sejmiki ziemskie. W latach 1672 – 1699 miasto znalazło się pod kontrolą Turcji. Od 1991 roku Winnica stała się obwodowym miastem niepodległej Ukrainie. Winnica rozwijała się przy tzw. szlaku kołomyjskim, którym transportowano sól z Podkarpacia do Kijowa. W XIX wieku centrum handlowe Podola. W latach 1937 – 1938 NKWD dokonało w Winnicy masowych rozstrzeliwań, zginęło wówczas około 9,5 tysiąca osób. W czasie II wojny światowej znajdowała się tu polowa kwatera Hitlera.

Zdjęcia
_
http://www.radomsko24.pl/m/photos/get_image/file/858cbe4f0d249e4e7d329d27aabaa384.jpg
Komentarze
Sortuj wg 
Na stronę: 
 
  •  ~gość napisał(a) 123 dni temu (neutralny) 
     
    0
    Ma Pani rację. W tym temacie panuje jakaś zmowa milczenia.A szczególnie w Radomsku.
     
     Zgłoś nadużycie  
       
     
    Odpowiedź
     
    0 punktów
     
  •  serafina napisał(a) 124 dni temu (neutralny) 
     
    0
    Z opisu wynika że w czasie okupacji hitlerowskiej mieli lepiej.Tak jak w Radomsku?
     
     Zgłoś nadużycie  
       
     
    Odpowiedź
     
    0 punktów
     
  Wyraź swoje zdanie:
Załóż konto - podpiszesz komentarz własnym nickiem
 
 
 
 
     
Redakcja serwisu nie odpowiada za prawdziwość treści przekazywanych w komentarzach oraz za szkody materialne lub moralne powstałe z ich tytułu. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
Redakcja zastrzega sobie prawo do zaprzestania publikacji dowolnego komentarza bez podania przyczyny.
Jeżeli treść komentarza zawiera nieodpowiednie treści prosimy zgłosić nadużycie.
© 2005-2011 Radomsko24.pl