Radomsko24.pl

Kim jesteśmy - Nasza misja

Codziennie słyszymy głosy, że Radomsko jest małe i nic się w nim nie dzieje. Mówicie, że jest tutaj nudno, zupełnie nie ma gdzie wyjść ani co robić, a najlepiej już dziś wyjechać do Częstochowy, Łodzi lub jeszcze dalej. My - ekipa Radomsko24.pl - natomiast uważamy, że w Radomsku dzieje się naprawdę sporo, tylko nie każdy o tym wie. Albo nawet więcej – o lokalnych wydarzeniach wie tylko mała grupka ludzi, reszta narzeka i spędza popołudnia przed telewizorami lub komputerem. Dlatego chcemy pokazać wam pozytywną stronę miasta!

Logowanie
Zapomniane hasło
Dołącz
Miasto Serwis inf.
Imprezy Tematycznie Zdjęcia Filmy Ogłoszenia
Kontakt
  •  
 
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
 
Strefa sprawdzonej informacji

„Przedwiośnie” Żeromskiego czy „Gloria Victis” Orzeszkowej i „Mazowsze” Baczyńskiego? Z takim dylematem spotkali się na maturze z języka polskiego radomszczańscy maturzyści.

Dokładne tematy wypracowań, z którymi zmagali się maturzyści w pierwszym dniu egzaminu dojrzałości na poziomie podstawowym brzmiały: Rola autorytetu w społeczeństwie na podstawie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego oraz Przeszłość w "Glorii victis" Elizy Orzeszkowej i "Mazowszu" Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

 

Jak z tymi tematami poradzili sobie maturzyści z Radomska?

 

- Śniło mi się, że na maturze były kamery i że był "Makbet", na szczęście to się nie sprawdziło. Jak dla mnie matura z polskiego nie była trudna, wybrałem "Przedwiośnie". A najbardziej boję się czwartku i matury z rozszerzonego angielskiego. – mówi Piotr, maturzysta z II LO.

 

- Tematy wypracowań były dosyć łatwe, zwłaszcza z Przedwiośnia. Czytanie ze zrozumieniem trochę gorsze, ale też bez jakiś większych problemów. Spodziewałam się raczej Chłopów albo Potopu – dodaje Dorota, również z II LO.

 

- Do matury podchodzę bez większych obaw, gdyż wiem, że jestem dobrze przygotowany. Test z języka polskiego był prosty. Postanowiłem zmierzyć się z "Przedwiośniem" i uważam, że poszło mi dobrze. Oprócz przedmiotów obowiązkowych zdaję rozszerzoną matematykę i angielski oraz fizykę na poziomie podstawowym - mówi Szymon z I LO.

 

- Temat z "Przedwiośnia", czytanie ze zrozumieniem takie sobie, pytania były pytania, ale nad niektórymi trzeba było się zastanowić. Jutro będzie masakra, język obcy powinien jakoś przejść. - mówi Artur, maturzysta z ZSE-E.

 

Arkusze egzaminacyjne z języka polskiego można pobrać ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

 

W środę maturzyści zmierzą się z obowiązkową matematyką. Egzaminy maturalne potrwają do 28 maja.


Komentarze (za pośrednictwem Facebooka)
Redakcja serwisu nie odpowiada za prawdziwość treści przekazywanych w komentarzach oraz za szkody materialne lub moralne powstałe z ich tytułu. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo. Redakcja zastrzega sobie prawo do zaprzestania publikacji dowolnego komentarza bez podania przyczyny. Jeżeli treść komentarza zawiera nieodpowiednie treści prosimy powiadomić zespół redakcyjny Radomsko24.pl.

R E K L A M A

 

REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
O tym się mówi
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
Poznaj kąciki tematyczne

Dozór elektroniczny w świetle nowych przepisów prawa karnego

Czytelniczka Kącika Porad Prawnych zwróciła się do nas z prośbą o pomoc w zakresie możliwości stosowania dozoru elekt...

Kącik porad prawnych

To Pessoa...

W ramach moich rozrachunków poetyckich posłużę się przemyśleniami poety – by tak rzec – zwielokrotnionego; poety, któ...

Bera na deser

Do adopcji: Pan kot [AKTUALIZACJA]

Pan Kot ma około trzech lat. Ogromny z niego pieszczoch i mruczydło.AKTUALIZACJA: Kot został adoptowany.Kontakt:ul. S...

Zaginiony - znaleziony - do adopcji

Narodziny w Budżecie Obywatelskim

Już w niedzielę Narodziny w Budżecie Obywatelskim. Zapraszam mieszkańców do wspólnego świętowania. Spotykamy się 26 l...

Budżet obywatelski w Radomsku

Będziesz w Rumunii? Koniecznie zobacz Wesoły Cmentarz

Zapewne każdemu z nas cmentarz kojarzy się z miejscem smutnym i  przygnębiającym. Do tej pory mi się też tak wydawało...

Kocham Podróże© 2015 Interverba Sp. z o.o.