Radomsko24.pl

Kim jesteśmy - Nasza misja

Codziennie słyszymy głosy, że Radomsko jest małe i nic się w nim nie dzieje. Mówicie, że jest tutaj nudno, zupełnie nie ma gdzie wyjść ani co robić, a najlepiej już dziś wyjechać do Częstochowy, Łodzi lub jeszcze dalej. My - ekipa Radomsko24.pl - natomiast uważamy, że w Radomsku dzieje się naprawdę sporo, tylko nie każdy o tym wie. Albo nawet więcej – o lokalnych wydarzeniach wie tylko mała grupka ludzi, reszta narzeka i spędza popołudnia przed telewizorami lub komputerem. Dlatego chcemy pokazać wam pozytywną stronę miasta!

Logowanie
Zapomniane hasło
Dołącz
REKLAMA
ZOBACZ POZOSTAŁE REKLAMY
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
Informator Artykuły
Imprezy Kąciki Zdjęcia Filmy Ogłoszenia
  •  
 
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
OGŁOSZENIA DROBNE  DODAJ ZA DARMO
zatrudnię kierowcę - Zatrudnię kierowcę samochodów ciężarowych kat....
remontowo budowlane - wykonujemy uslugi remontowo budowlane, wykoncze...
Miejsce dla Ciebie - Twoje ogłoszenie stanie się widoczne dla tysięcy...
Zostan redaktorem! - Dołącz do ekipy Radomsko24.pl i poszerz swoje dz...
 
Strefa sprawdzonej informacji

Anna Anzorge i Michał Siemiński, uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku, zostali finalistami XXXIX Olimpiady Historycznej. Wielki  finał ich zmagań miał miejsce w Gdańsku w dniu 8 kwietnia br. Ania wraz z Michałem najpierw odnosili sukcesy na etapie szkolnym, okręgowym i centralnym.

źródło: I LOEtap szkolny składał się z dwóch części: ustnej i pisemnej, w której należało przygotować pracę badawczą na wybrany temat ogłoszony na stronie internetowej Olimpiady Historycznej. Eliminacje okręgowe w części pierwszej polegały na napisaniu wypracowania na jeden z 8 tematów przygotowanych przez Komitet Główny, natomiast w części ustnej uczniowie odpowiadali na trzy pytania: z zakresu wybranej specjalności, z zakresu podstawy programowej, z zakresu lektur przygotowanych na etap szkolny i okręgowy (przynajmniej 5 lektur, 3 lektury z wykazu Komitetu Głównego, 2 lektury zaproponowane przez ucznia).

Do ścisłego finału olimpiady, który odbywał się od soboty, 6 kwietnia w Gdańsku, weszło 130 uczniów. Z okręgu łódzkiego zakwalifikowały się 4 osoby, wśród których znaleźli się Ania i Michał.

Tu młodzież miała do wykonania pracę pisemną, analizę pisemną tekstu źródłowego oraz egzamin ustny. Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, a także umiejętnością analizy tekstu źródłowego oraz pisania wypracowania historycznego.

Warto odnieść sukces w Olimpiadzie Historycznej, gdyż Laureaci i finaliści są zwolnieni z egzaminów maturalnych z zakresu historii. Ci pierwsi dodatkowo otrzymują, zgodnie z uchwałami senatów uczelni wyższych, prawo do indeksów na wydziały prawa i administracji, politologii, historii oraz stosunków międzynarodowych.

Patronat honorowy nad Olimpiadą Historyczną sprawuje marszałek Sejmu.


 

Komentarze (za pośrednictwem Facebooka)
Redakcja serwisu nie odpowiada za prawdziwość treści przekazywanych w komentarzach oraz za szkody materialne lub moralne powstałe z ich tytułu. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo. Redakcja zastrzega sobie prawo do zaprzestania publikacji dowolnego komentarza bez podania przyczyny. Jeżeli treść komentarza zawiera nieodpowiednie treści prosimy powiadomić zespół redakcyjny Radomsko24.pl.
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
O tym się mówi
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
Poznaj kąciki tematyczne

Cypryjskie widoki

Witam w nowym kąciku, stworzony z myślą o miłośnikach podróży. Zapraszam do aktywności i dodawania artykułów z ciekaw...

Kocham Podróże

W ciągłym deszczu

Lało jak z cebra. Deszcz zalewał Radomsko z cało swą mocą jakby chmury umówiły się, że trzeba zalać to miasto w przec...

Skrzyneczka różnosci

Uhonorowanie od pacjentów dodaje skrzydeł

Redakcja Radomsko24.pl rozmawia ze Sławomirem Wolniakiem, ordynatorem Kliniki Wolmed w Dubniu k/ Bełchatowa, odznaczo...

Kącik porad lekarskich

Od Jaszy Chejfeca po Janka Muzykanta

Czy rzeczywiście możliwe jest – jak chcieliby młodzi, ambitni ludzie – dowolne kształtowanie własnego życia, swobodny...

Bera na deser

Czytelnicy pytają: Krzysztofa Zygmę

W kolejnej odsłonie Waszego Kącika mogliście zadawać pytania radomszczaninowi Krzysztofowi Zygmie.   Pytaliści...

Czytelnicy pytają© 2005-2014 E-RADOMSKO S.C.