Radomsko24.pl

Kim jesteśmy - Nasza misja

Codziennie słyszymy głosy, że Radomsko jest małe i nic się w nim nie dzieje. Mówicie, że jest tutaj nudno, zupełnie nie ma gdzie wyjść ani co robić, a najlepiej już dziś wyjechać do Częstochowy, Łodzi lub jeszcze dalej. My - ekipa Radomsko24.pl - natomiast uważamy, że w Radomsku dzieje się naprawdę sporo, tylko nie każdy o tym wie. Albo nawet więcej – o lokalnych wydarzeniach wie tylko mała grupka ludzi, reszta narzeka i spędza popołudnia przed telewizorami lub komputerem. Dlatego chcemy pokazać wam pozytywną stronę miasta!

Logowanie
Zapomniane hasło
Dołącz
Miasto Serwis inf.
Imprezy Tematycznie Zdjęcia Filmy Ogłoszenia
Kontakt
  •  
 
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
 
Strefa sprawdzonej informacji

Wolontariusze WOŚP w 2012 roku Już 13 stycznia, po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście do akcji Owsiaka włączyło się także Radomsko.

W tym roku pieniądze zbierane będą na wsparcie terapii noworodków i niemowląt, szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Sztab mieszczący się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku dopina na ostatni guzik przygotowania do wielkiego grania. Prawie 300 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Radomska i powiatu.

O godz. 15.30 na placu przed Domem Kultury Straż Pożarna przeprowadzi pokaz ratownictwa technicznego. Będzie można skosztować pysznej zalewajki, a na koncert finałowy do MDK mieszkańców miasta zaprosi Orkiestra Dęta Gminy Żytno. O godz. 16.00 już w Domu Kultury rozpocznie się koncert z udziałem   zespołów  tanecznych MDK: „Extasa”, „Dystans”, „Dropsy Squad”, solistów ze Studia Wokalnego oraz dziecięcego zespołu wokalno-instrumentalnego „Tęczowe nutki”. Gwiazdą wieczoru będzie Sienna Gospel  Choir  z Warszawy.

Tradycyjnie o godz. 20.00 rozbłyśnie „Światełko do nieba”. Podczas  finałowego koncertu przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez instytucje i indywidualnych darczyńców. Będzie można licytować m.in. książkę o Starym Cmentarzu, meble ufundowane przez firmę JYSK o wartości 5 tys. złotych (do oglądania wystawione będą w holu MDK-u, od 8 stycznia) czy zestaw encyklopedii.

Podobnie jak rok temu do Orkiestry przyłączyli się kibice RKS Radomsko. Na licytację przekażą czapkę, rękawiczki z elementami klubowymi, szalik pasiak oraz specjalną limitowaną serię vlepek (foto poniżej).

- Mamy świadomość, że udział w licytacji podczas Finału WOŚP przyczyni się do pomocy w zakupie sprzętu, który ratuje ludzkie życie, jak również do niesienia pomocy dla innych, pomocy, której każdy  z nas może przecież kiedyś potrzebować - mówi Anna Kulikiewicz z Miejskiego Domu Kultury.

W ubiegłym roku radomszczański sztab zebrał ponad 80 tys. złotych.Fotorelacja
Komentarze (za pośrednictwem Facebooka)
Redakcja serwisu nie odpowiada za prawdziwość treści przekazywanych w komentarzach oraz za szkody materialne lub moralne powstałe z ich tytułu. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo. Redakcja zastrzega sobie prawo do zaprzestania publikacji dowolnego komentarza bez podania przyczyny. Jeżeli treść komentarza zawiera nieodpowiednie treści prosimy powiadomić zespół redakcyjny Radomsko24.pl.

R E K L A M A

 

REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCY
REKLAMA
Nie posiadasz zainstalowanej / aktywnej wtyczki Flash Player firmy Adobe. Możesz pobrać ją tutaj
Przejdź na stronę REKLAMODAWCYPoznaj kąciki tematyczne

Miejskie absurdy - fotogaleria

Dziwne błędy, śmieszne tabliczki albo "interesujące" miejsca - takich miejskich absurdów jest w Radomsku całkiem spor...

Kącik absurdu

Zaginęła suczka Layla

17 marca, około południa, w centrum miasta Radomska zaginęła suczka rasy buldog francuski.Wabi się Layla, ma 1,5 roku...

Zaginiony - znaleziony - do adopcji

Ostra Brama w Wilnie

Wilno - niegdyś polskie miasto ... Piękne, urzekające, pełne starych budynków, niezliczonych kafejek, przesiąknięte p...

Kocham Podróże

Umowa przedwstępna kupna mieszkania

Na skrzynkę Kącika Porad Prawnych została nadesłana  prośba o udzielenie pomocy w rozwiązaniu problemu prawnego. Nasz...

Kącik porad prawnych

„Stany depresyjne i zaburzenia nastroju w przebiegu uzależnień"

O stanach depresyjnych i zaburzeniach nastroju w przebiegu uzależnień rozmawiamy ze Sławomirem Wolniakiem, lekarzem s...

Kącik porad lekarskich
© 2015 Interverba Sp. z o.o.