Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Kierunek na przyszłość

Miasto
Jacek Paszewski

Każdy maturzysta zastanawia się, jaki kierunek studiów wybrać, aby zapewnił w przyszłości godny start w życie. Dlatego w „Elektryku” zorganizowane zostało spotkanie z doradcą zawodowym dla klas maturalnych.

Spotkanie prowadziła Edyta Tazbir z Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o zawodach, na które jest obecnie największe zapotrzebowanie na rynku pracy. To przede wszystkim  programiści, pracownicy administracyjno-biurowi oraz osoby świadczące usługi z różnych dziedzin. Ta informacja może w znaczny sposób ułatwić młodemu człowiekowi wybór kierunku na przyszłość. – Każdy młody człowiek powinien sobie odpowiedzieć na pytania: "co ja lubię robić?", "co mnie interesuje?" i "kim chcę zostać w przyszłości?", pomoże to wybrać właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego tak, żeby w przyszłości jej nie żałować – podkreśla E. Tazbir.

Pracownica Urzędu Pracy zwróciła też uwagę na możliwość skorzystania z bonu na zasiedlenie przez osoby do 30. roku życia, zarejestrowane w PUP, a podejmujące zatrudnienie w odległości 80 km od miejsca zamieszkania. Opowiedziała o szczegółach akcji organizowanej przez placówkę "Zostań kierowcą", która daje wsparcie młodym pracownikom. Dla młodzieży było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ poszerzyło ich wiedzę na temat sytuacji na lokalnym rynku pracy. - Takie spotkania są jak najbardziej potrzebne. Jako osoba stojąca przed tak trudnym wyborem cieszę się, że mogłam usłyszeć kilka dobrych rad  - mówi uczennica Dominika Marczak.

Maturzyści zostali ponadto zapoznani z procedurami przebiegu rejestracji w Urzędzie Pracy.

info: ZSE-E, Nikola Karasek

komentarze