Radomsko, Łódzkie 10o Piątek, 20 Października 2017
ważne informacje

Kamieńsk: Dzielnicowy pośpieszył na ratunek

Alert 112
Jacek Paszewski

Ta historia mogła kończyć się tragicznie. Mieszkanka Bełchatowa zaniepokojona brakiem kontaktu ze swoją matką poprosiła policjantów z Komisariatu Policji w Kamieńsku o pomoc. W rezultacie konieczne było wyważenie drzwi do domu star-szej pani. Najważniejsze, że pomoc przyszła na czas – mówią policjanci.

W czwartek 9 marca, do komisariatu zadzwoniła kobieta i poprosiła, aby sprawdzić czy jej 78 – letniej matce mieszkającej w Barczkowicach nic się nie stało. Zgłaszająca twierdziła, że jej mama nie odbiera od niej telefonu a poza tym jest sama w domu. Dzielnicowy szybko ocenił sytuację, poprosił o pomoc innego policjanta pełniącego również służbę i szybko obaj pojechali pod wskazany adres. Tam nikt nie otwierał drzwi, nie było też słychać żadnych odgłosów świadczących, że ktoś jest w domu.

Policjanci na miejscu porozmawiali z sąsiadami i bez zbędnej zwłoki zdecydowali o wyważeniu drzwi. Po chwili okazało się, że 78 – latka leży na łóżku, ale nie może się ruszyć, gdyż jest przyciśnięta szafą. Mundurowi pomogli wydostać się kobiecie spod ciężaru i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe. Starsza pani została przewieziona do radomszczańskiego szpitala, gdzie pozostała na obserwacji.

Wszystko wskazuje na to, że kobieta chciała wyjąć z szafy odzież i wówczas mebel przewrócił się na nią i unieruchomił. Odgłosy jakie wydawała skutecznie tłumiły ubrania, które wypadły z półek.

 

komentarze