Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 27 Maja 2018
ważne informacje
  • 17:05 Konsultacje w sprawie przebudowy ulicy Reymonta czytaj dalej

Jubileuszowe XX Dni Kleszczowa

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

Anna Wyszkoni, Fun Factory, Monika Lewczuk, Sarsa, Power Play, Boney M Imitation - to wykonawcy, których w tym roku będzie gościć Kleszczów podczas jubileuszowej, XX edycji gminnego święta. Plenerowa impreza będzie zorganizowana w ostatni weekend maja na stadionie przy ulicy Sportowej 3 w Kleszczowie.

XX Dni Kleszczowa zaczną się 27 maja od godz. 18.00 występami młodzieżowych orkiestr dętych i mażoretek. O godz. 20.00, zapowiadany jest występ Sarsy z zespołem, a od godz. 21.40 - koncert niemieckiego zespołu Fun Factory. Pierwszy dzień gminnego święta zakończy występ DJ Gromee i Mahan Moi.

W niedzielę 28 maja program wydarzeń scenicznych rozpocznie się od uhonorowania nagrodami zwycięzców odbywającego się w tym dniu biegu „Kleszczowska Dziesiątka”. Nagrody odbiorą też zwycięzcy tradycyjnego turnieju piłkarskiego o puchar Wójta Gminy Kleszczów oraz laureaci zorganizowanego tydzień wcześniej VIII Dyktanda Kleszczowskiego.

Drugi dzień Dni Kleszczowa ma już tradycyjnie rodzinny charakter. Nie może się więc obyć bez prezentacji dorobku artystycznego uczniów, rozwijających swoje talenty w kołach zainteresowań prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Kleszczowie. Ich występy potrwają do godz. 17.50, kiedy to wejdą na scenę zawodowi muzycy. Przez ponad godzinę będzie grał discopolowy zespół Power Play. Później wystąpi grupa Boney M Imitation, która przypomni największe hity zespołu Boney M. Od godz. 20.30 uczestników XX Dni Kleszczowa czeka występ Moniki Lewczuk, a na zakończenie jubileuszowego gminnego święta – koncert Anny Wyszkoni z zespołem.

W ramach atrakcji pozascenicznych organizatorzy zapewniają m.in. kino „9D” i wirtualny tunel, wesołe miasteczko, zabawy rekreacyjne prowadzone przez instruktorów Gminnego Ośrodka Kultury w Kleszczowie.

komentarze