Radomsko, Łódzkie 21o środa, 18 Lipca 2018
Autopromocja redakcja

KONCERT AVE MARIA

Koncert
Klasztor Franciszkanów >

15 sierpnia o godz. 17.00 w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radomsku odbędzie się koncert pt. „Ave Maria”. Wystąpią: Katerina Hebelkova - śpiew, Takeshi Moriuchi - akompaniament. Koncert poprowadzi Małgorzata Zuzanna Nowak.

W programie:

A.Dvorak -  "Pieśni biblijne"
G.Caccini - "Ave Maria"
J.S.Bach-Ch. Gounod -  "Ave Maria"
C.Franck - "Panis angelicus"
F.Schubert - "Ave Maria"
P.Mascagni - "Ave Maria"
W.Gomez - "Ave Maria"

org. Miasto Radomsko, Klasztor OO. Franciszkanów, MDK


Katerina Hebelkova

Solistka Opery Narodowej w Pradze. Poza praską operą występowała gościnnie jako Varvara w operze „Káťa Kabanová” autorstwa Janáčka, wystawianej w Opéra de Dijon. Sukces przyniosła jej partia tytułowa w „Królowej Saby” Karla Goldmarka we fryburskim Theater Freiburg, gdzie wcześniej śpiewała partię tytułową w „Carmen” G. Bizeta i gdzie można było usłyszeć ją również „Orfeuszu i Eurydyce” Glucka. Także we Fryburgu w tym sezonie występuje gościnnie w nowej produkcji opery „Sweeney Todd” autorstwa S. Sondheima.Takeshi Moriuchi

Japoński dyrygent i pianista. Urodził się w Tokio. Naukę rozpoczął w Kunitachi College of Music gdzie uczył się gry na kontrabasie, śpiewu i dyrygowania w klasie słynnego niemieckiego dyrygenta Kurta Redela. Od 2014 r.mieszka na stałe w Austrii. W latach 2004-2009 studiował dyrygenturę w Mozarteum Salzburg w klasie D.R. Daviesa. Jako dyrygent brał udział w wielu festiwalach między innymi: Linz 09, Bregenzer Festspiele oraz Festiwal Praska Wiosna. Od 2009 do 2013 r. związany był z operą w Linzu jako dyrygent i kapelmistrz. Dyrygował tam między innymi w Czarodziejskim flecie, Kopciuszku, Cyganerii, Rigoletto i La Traviacie. Gościnnie dyrygował między innymi orkiestrami z Wiesbaden, Nikikiai opera Tokio, Passau. W 2017 roku został powołany na stanowisko dyrektora studia operowego przy operze w Linzu.

komentarze