Radomsko, Łódzkie 4o Wtorek, 23 Października 2018

Ile wiesz o Radomsku?

Miasto
Jacek Paszewski

Za nami VII edycja Konkursu Wiedzy o Radomsku.

Konkurs zorganizowano w niedzielę 26 listopada, o godz. 14.00 w radomszczańskim muzeum. Zakres tematyczny testu obejmował zagadnienia związane z historią oraz współczesnością Radomska.

- Mam nadzieję, że dzięki temu konkursowi, wiedza na temat naszego miasta wzrośnie i nie tylko mieszkańcy, ale i osoby spoza Radomska, będą wiedzieć  nieco więcej o nim – mówił Paweł Dudek, organizator konkursu.

Wszyscy uczestnicy rozwiązywali ten sam test, a zwycięzcy zostali wyłonieni w osobnych przedziałach wiekowych – „szkoła podstawowa", „gimnazjum" oraz „open" (osoby w wieku 16 lat i wszystkie starsze).  Do testu zgłosiły się 24 osoby, a ten składał się z 30 zamkniętych pytań. Jedno z pytań polegało na uszeregowaniu odpowiedzi w kolejności chronologicznej. Na jego rozwiązanie było 30 minut. Uczestnicy zmierzyli się m.in. z pytaniami: Jak w XIX wieku nazywała się ulica Sienkiewicza? Ile ramion ma korona z herbu miasta Radomska?  Kim był pochodzący z Radomska Ludwik Kronic.?

Wyniki testu ogłoszono chwilę po niezwłocznym sprawdzeniu przez organizatorów.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

"Szkoła podstawowa"
I miejsce – Dominika Kuśmierek
II miejsce – Kacper Rochowski
III miejsce – Natalia Grabowska

„Gimnazja”
I miejsce – Zuzanna Jędrzejczyk
II miejsce – Dominik Frączyk
III miejsce – Julia Garbaciak

"Open 16+"
I miejsce – Andrzej Kierlik
II miejsce – Dariusz Kempski
III miejsce – Robert Kempski

Konkurs Wiedzy o Radomsku to nie tylko test wiedzy. To także konkurs na pocztówkę o Radomsku. Należało w nim za pomocą dowolnej techniki (np. zdjęcie, kolaż) zrobić pocztówkę (awers), która związana jest z Radomskiem. W sumie do organizatorów wpłynęło aż 27 projektów. Jury podjęło trudną decyzję, które trzy projekty zostaną profesjonalnie wydrukowane w formie pocztówki oraz nagrodzone.

Wyniki:
I miejsce – Zuzanna Cyran (PSP nr 4 Radomsko)
II miejsce – Klaudia Pichit
III miejsce – Paweł Górka

Zwycięskie projekty możecie zobaczyć w galerii w tym artykule.

Każdy kto przybył w niedzielę do muzeum, mógł  za darmo otrzymać każdy z trzech projektów nowych radomszczańskich pocztówek.

Wśród nagród za test oraz za pocztówkę były m.in. głośniki bezprzewodowe, słuchawki, powerbanki, pendrajwy, książki a także rozlosowano gadżety portalu Radomsko24.pl.

Organizatorem Konkursu Wiedzy o Radomsku jest ZHP Hufiec Radomsko. Konkurs jest współfinansowany z budżetu miasta Radomska.

komentarze