Radomsko, Łódzkie 10o Poniedziałek, 22 Października 2018

II Gala Boksu w Radomsku

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

Po raz drugi w Radomsku zorganizowano Galę Boksu o puchar starosty Powiatu Radomszczańskiego Andrzeja Pluteckiego. Gala odbyła się 28 października w Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

W ringu można było zobaczyć  pięściarzy m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Radomia, Łodzi, Lublina. Łącznie blisko 60 zawodników w kategoriach wagowych od 46 do 91 kg. Stoczono 29 walk trwających trzy rundy. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i pamiątkowe dyplomy. Radomszczańską Szkołę Boksu „Nokaut” reprezentowało 9 zawodników, w tym brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików Patryk Kułak.

W finale wyłoniony został najlepszy pięściarz – został nim Krzysztof Ogłoza z klubu Broń Radom. Puchar dla najlepszego technika pięściarskiego otrzymał Paweł Brach z również klubu Radomiak Radom. Puchar dla najlepszego klubu bokserskiego powędrował do zawodników Radomiaka Radom.

- Pierwsza gala, która odbyła się w zeszłym roku okazała się sukcesem. Wtedy to było bardzo dużo gości, kibiców. Widać, że jest zapotrzebowanie, stąd postanowiliśmy, że będziemy boks pokazywać w Radomsku. Niecodziennie kibice w naszym mieście, mogą na żywo zobaczyć ring i prawdziwą walkę. Myślę, że ta impreza wpisze się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych w powiatowej hali. Boks to nie tylko mocowanie się po twarzy, ale to także szlachetny sport. Po co wyładowywać swoje emocje na ulicy, kiedy to można zrobić na ringu – mówił podczas gali Andrzej Plutecki, starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Gośćmi honorowymi Gali byli: Robert Parzęczewski, Młodzieżowy Mistrz Świata Federacji WBO wagi półciężkiej, Roman Rożek, olimpijczyk, dwukrotny medalista Mistrzostw Europy, wielokrotny Mistrz Polski oraz Marcin Najman, bokser, kick-bokser, zawodnik K-1, mieszanych sztuk walki.

Gala odbywała się pod hasłem "Boks w ringu a nie na ulicy", a organizatorem było Starostwo Powiatowe w Radomsku, sekcja bokserska Widzewa Łódź.  Patron sportowy RSB Nokaut Radomsko.

komentarze