Radomsko, Łódzkie 20o środa, 18 Lipca 2018
Autopromocja redakcja

HARCcup 2017 zakończony

Miasto
Jacek Paszewski

Zakończył się trzydniowy (6-8 października) IV Ogólnopolski Harcerski Turniej Piłki Nożnej „HARCcup” 2017. W zawodach rywalizowało ponad 40 drużyn zuchowy i harcerskich z Kościana, Kutna, Piotrkowa Trybunalskiego, Grójca oraz Radomska.

Turniej rozgrywany był w hali przy ul. Św. Jadwigi oraz w powiatowej hali przy ul. Szkolnej.  Do turnieju zuchowego zgłosiło się 11 drużyn. Do kategorii dziewcząt  11-15 lat – 9, kat. dziewczyny powyżej 16 lat – 4. W męskiej kat. 11-13 lat do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów, kat. 14-16 lat – 7 drużyn a w najstarszej 17 + na starcie stanęło 6 ekip.

Oprócz turnieju piłki nożnej organizatorzy zapewnili także dodatkowe atrakcje. Rozgrywano turniej FIFA na konsolach do gier, turniej Street Soccer – czyli dwuosobowy turniej piłki nożnej na dmuchanym boisku oraz konkurs celności do dmuchanej bramki.

W uroczystym apelu kończącym „HARCcup 2017” wziął udział prezydent Jarosław Ferenc, który wręczył zwycięzcom puchary i dyplomy.

- Udało Wam się stworzyć ogólnopolskie wydarzenie, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem. HARCcup wpisał się na stałe do kalendarza wydarzeń harcerskich wielu harcerskich środowisk na terenie kraju. Wysoki poziom, na którym jest organizowany turniej, powinien być wzorem do naśladowania. Gratuluje wszystkim drużynom, które stanęły do zmagań na boisku. Mam nadzieję, że poza współzawodnictwem była to doskonała okazja do zawarcia nowych przyjaźni i nawiązania współpracy między środowiskami – czytamy w specjalnym liście przesłanym na ręce organizatorów turnieju przez hm. Natalię Patorską-Grzelewską, komendantkę Chorągwi Łódzkiej ZHP.

Wyniki w poszczególnych kategoriach:

Męska 11-13 lat:
I miejsce - 8 DH GUYS
II miejsce – Osiemnastka
III miejsce – Orły

Męska 14-16 lat:
I miejsce – PMP
II miejsce – CKU – Byszew
III miejsce – 37 RDH Ponurczycy

Męska 17+ lat:
I miejsce – Szczyt Grójec
II miejsce – Czarna 13
III miejsce – 14 DW

Damska  11-15 lat:
I miejsce – 10 DH GROM
II miejsce – Iskry
III miejsce – Wodniki

Damska 16+ lat:
I miejsce – FC Brzask
II miejsce – Czarna 13
III miejsce – Girls Have Fun

Turniej FIFA
Zwycięzca: Mateusz Wasilewski

Turniej Street Socer:
Zwycięzcy: Szymon Walicki i Jakub Perczak

Turniej piłkarzyki:
Zwyciężczynie: Wodniki

Turniej celnościowy:
Zwyciężczyni: Marta Kowalska

Organizatorem IV Ogólnopolskiego Harcerskiego Turnieju Piłki Nożnej „HARCcup" był Hufiec ZHP Radomsko, VII „Dębowy" Szczep im. Jana Romockiego.

komentarze