Radomsko, Łódzkie 10o Piątek, 20 Października 2017
ważne informacje

Dwie ofiary tragicznego wypadku na DK1

Alert 112
Jacek Paszewski

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku z udziałem trzech pojazdów, w którym zginęły dwie osoby.

Policjanci, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło 24 marca 2017 roku około godziny 19.30 na 416 kilometrze DK1, na pasie w kierunku Częstochowy.

47-letni kierujący samochodem skodą fabia, przejeżdżając przez DK1 w kierunku Huty Porajskiej, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 29-letniej kierującej fordem mondeo, poruszającej się drogą w kierunku Częstochowy.  Doszło do zderzenia tych dwóch pojazdów, w które następnie uderzył kierujący skodą octavią, jadący także w kierunku Częstochowy.

W wyniku wypadku śmierć poniosło dwóch mężczyzn – mieszkańców powiatu piotrkowskiego w wieku 27 i 47 lat, podróżujących skodą fabią.

Kierująca i pasażerka forda z obrażeniami ciała zostały przewiezione karetka pogotowia ratunkowego do szpitala w Bełchatowie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Stan trzeźwości 47-letniego kierującego skodą fabia będzie znany po przeprowadzonej sekcji zwłok.

Utrudnienia w ruchu na tym odcinku drogi trwały około 6 godzin. Policjanci zorganizowali objazdy z miejscowości Jeżów do miejscowości Kalisko, a następnie do Kamieńska aż do DK1.

komentarze