Warning: Undefined array key "HTTP_ACCEPT_ENCODING" in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Deprecated: substr_count(): Passing null to parameter #1 ($haystack) of type string is deprecated in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 4

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php:4) in /home/klient.dhosting.pl/r24/radomsko24.pl/public_html/public/index.php on line 16
Druga wygrana. RKS Radomsko - MGKS Drzewica 5:1 - Radomsko24.pl

Druga wygrana. RKS Radomsko - MGKS Drzewica 5:1

Drugie zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze RKS Radomsko, występujący w piotrkowskiej klasie okręgowej. W sobotę 19 sierpnia, przed własną publicznością żółto-niebiescy pokonali MGKS Drzewica 5:1 (2:1).

Radomszczański zespół przystępował do tego spotkania mając na koncie zwycięstwo w pierwszej kolejce z GUKS Gorzkowice (3:1). Drużyna gości zremisowała u siebie z Lechią II Tomaszów (1:1).

Tuż przed rozpoczęciem spotkania prezes RKS Radomsko, Radosław Pawelec w rozmowie z portalem Radomsko24.pl powiedział:

Oczekiwania ze strony kibiców są duże. Wiadomo jak w ostatnim czasie wyglądała piłka w Radomsku. Myślę, że po pierwszej koleje jest progres i idziemy w dobrym kierunku. Nie lekceważymy żadnego przeciwnika, realizujemy swoje założenia. Przed meczem z Drzewicą w drużynie jest pełna mobilizacja.

Mecz niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia drużyny gości. Bramkę dla MGKS Drzewica zdobył Michał Sala w 22 minucie spotkania. Wyrównanie przyszło 8 minut później, kiedy to bramkę strzelił Damian Grzejda. Za minutę było już 2:1 dla RKS Radomsko, dzięki trafieniu Bartosza Turniaka. Na kolejne bramki kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Popis umiejętności strzeleckich pokazał Krystian Wojtczak, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w 60 i 70 minucie meczu. Dla Wojtczaka było to trafienie numer cztery i pięć w obecnym sezonie. Wynik spotkania,  na 5:1 (w 79 min.) z rzutu karnego ustalił Bartłomiej Kondracki.

- Wysokie zwycięstwo, nie podlegające dyskusji. Mankamenty w grze były, bo takie są zawsze, ale czas pracuje na naszą korzyść. Wypracujemy schemat i gra będzie coraz lepsza. Gramy o awans i wszyscy głośno  o tym mówimy – powiedział po zakończeniu spotkania Edward Cecot, trener RKS Radomsko.

RKS Radomsko – MGKS Drzewica 5:1
Bramki: Damian Grzejda 30, Bartosz Turniak 31, Krystian Wojtczak 60, 70, Bartłomiej Kondracki 79 - Michał Sala 22.
Sędziował: T. Krawczyk
Widzów: ok 300

Wyjściowy skład RKS Radomsko: W. Baranowski - K. Michalak, M. Michalski, K. Wojtczak, B. Kondracki, M. Lewacki, B. Turniak, K. Zatorski, M. Szostakiewicz, D. Grzejda, K. Banasik. Trener: E. Cecot.

RKS Radomsko - MGKS Drzewica 5:1

W następnej kolejce zespół RKS udaje się na spotkanie z Lechią II Tomaszów Mazowiecki. 27 sierpnia, godz. 15.00.

W przerwie spotkania RKS Radomsko – MGKS Drzewica, udekorowano pamiątkowymi medalami juniorów młodszych RKS Radomsko z rocznika 2001, którzy wywalczyli awans do I ligi wojewódzkiej. Trenerem juniorów jest Marek Michalski.

- Życzę młodym piłkarzom, aby cały czas podnosili swoje umiejętności, by w przyszłości godnie reprezentowali RKS Radomsko oraz nasze miasto – mówił po wręczeniu medali prezydent Jarosław Ferenc.

Z rąk władz klubu prezydent Jarosław Ferec otrzymał koszulkę klubową RKS Radomsko.