Radomsko, Łódzkie 2o środa, 22 Listopada 2017

"Dystans" i "Extasa" zwyciężają

Miasto

W ubiegłym tygodniu, 25 listopada, Zespół Tańca Nowoczesnego "Extasa" i Dziecięcy Zespół Tańca Nowoczesnego "Dystans" z radomszczańskiego MDK-u wystąpiły w Łodzi na XII Konfrontacjach Tanecznych.


W ubiegłym tygodniu 25 listopada Zespół Tańca Nowoczesnego "Extasa" i Dziecięcy Zespół Tańca Nowoczesnego "Dystans" z radomszczańskiego MDK-u wystąpiły w Łodzi na XII Konfrontacjach Tanecznych.

 

W konfrontacjach wzięło udział 25 zespołów prezentujących 30 układów choreograficznych, m.in.: z Łodzi, Torunia, Rzeszowa i Koluszek. Zmagania były podzielone na trzy kategorie wiekowe: 7–10 lat, 11–15 lat i powyżej 15 lat. W kategorii 12-15 lat Dziecięcy Zespół Tańca Nowoczesnego "Dystans" zdobył wyróżnienie za układ choreograficzny „Roztańczony świat elfów”. Warto nadmienić, iż instruktorem choreograficznym od samego początku istnienia obu zespołów jest ta sama osoba - Aneta Bus.Natomiast 26 listopada, "Dystans" i "Extasa" uczestniczyły w III Regionalnych Konfrontacjach Zespołów Tańca Nowoczesnego w Tomaszowie Mazowieckim. Obok radomszczańskich zespołów tanecznych wystapili również tancerze z Strykowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Bełchatowa, Łodzi i Rzgowa.


Redakcja Radomsko24.pl serdecznie gratuluje młodym tancerzom i życzy wielu sukcesów!

komentarze