Radomsko, Łódzkie 21o środa, 18 Lipca 2018
Autopromocja reklama

Burza nad powiatem: pożar, uszkodzony dach, powalone drzewo

Alert 112
Jacek Paszewski

W wyniku porannej burzy (10 sierpnia), która przeszła nad powiatem radomszczańskim, strażacy zmuszeni byli interweniować trzykrotnie.

Potężny system burzowy przetoczył się nad ranem nad znaczną częścią województwa, w tym nad powiatem radomszczańskim.

Front burzowy przemieszczał się wzdłuż całego województwa od południowego zachodu na północny wschód w godz. 3.00 w nocy – 7.00 rano. W całym pasie zjawiska burzowe występowały z różnym natężeniem i miały różny charakter.

Jak poinformował naszą redakcję rzecznik straży w Radomsku, kpt. Artur Bartosik, do najpoważniejszych zdarzeń w powiecie radomszczańskim, doszło w miejscowości  Dąbrówka oraz w Ludwikowie w gminie Przedbórz.

- W pierwszym przypadku doszło do przeniesienia przez silny wiatr blaszanego garażu na dach parterowego budynku mieszkalnego. Część tzw. blaszaka znajdowała się na dachu domu, a część zawisła poza obrysem obiektu – mówi rzecznik.

W tym przypadku działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zdjęciu uszkodzonego garażu z dachu domu. Zniszczeniu, oprócz garażu, uległa też część obróbek blacharskich przekrycia dachu oraz rynien na domu. Straty wstępnie oszacowano na ok. 7 000 zł.

 - Drugie zdarzenie, to pożar budynku gospodarczego, do którego doszło najprawdopodobniej wskutek uderzenia pioruna. Interwencja miała miejsce na terenie tartaku w Ludwikowie. Spaliła się część dachu i zgromadzonego w budynku drewna. Tam straty wstępnie oszacowano na ok. 40 tys. zł – dodał strażak.

Trzecia interwencja, to usunięcie powalonego na drogę drzewa w miejscowości Celina, w gminie Kobiele Wielkie.

Synoptycy prognozują wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm. Lokalnie do 40 mm. Porywy wiatru mogą osiągnąć nawet 80 km/h. Możliwy grad. Ostrzeżenie obowiązuje do piątku 11 sierpnia, do godz 20.00.

 

komentarze