Radomsko, Łódzkie 20o środa, 18 Lipca 2018
Vos Logistics_Praca

Bezpieczeństwo w szkole, w domu, w drodze

Alert 112
Tomasz Kolmasiak

Tematem przewodnim spotkania dzieci z Kodręba z dzielnicową mł.asp. Magdaleną Wilczyńską było bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W czasie spotkań dzieci ze szkoły w Kodrębie najpierw poznały podstawowe znaki drogowe a następnie uczestniczyły w scenkach sytuacyjnych związanych z prawidłowym oraz niewłaściwym zachowaniem na drodze. Uczniowie szkoły podstawowej zadawali dzielnicowej dużo pytań i chętnie opowiadały o swoich przygodach. Policjantka podpowiadała dzieciom  w jaki sposób powinny dbać o swoje bezpieczeństwo, jak się zachowywać aby nie wyrządzić szkody innej osobie, kogo i jak zaalarmować w przypadku pojawienia się różnych zagrożeń.

Działania takie wpisują się w akcję informacyjno-edukacyjną „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” zaprojektowaną przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych. Jest ona elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Info: KPP Radomsko

komentarze