Radomsko, Łódzkie 21o środa, 18 Lipca 2018
Vos Logistics_Praca

Barwy, które leczą

Kultura i rozrywka
Tomasz Kolmasiak

Tytuł nie jest przypadkowy, bowiem obrazy Maryli Violetty Kwiatkowskiej wprawiają odbiorców w dobre samopoczucie, napawają radością i optymizmem. O tym jak artystka zręcznie operuje kolorami, mogli się przekonać ci, którzy przybyli na wernisaż jej prac w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Maryla Violetta Kwiatkowska to osoba nietuzinkowa. Urodzona w Polsce, w 1998 roku wyjechała na stałe do Kanady. Ale czy na stałe? Nadal ma mieszkanie w Koszalinie, do którego często wraca, odwiedza wtedy także różne zakątki naszego kraju. Aktualnie wzięła udział w jubileuszowym X Stacjonarnym Plenerze Malarskim „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim”. Wraz z innymi artystami gościła m.in. w Krzętowie, w Wielgomłynach, czy w Żytnie, czego efektem będzie kolejna wystawa – tym razem zbiorowa.

Na tej indywidualnej (uroczyste otwarcie miało miejsce 4 lipca) pani Maryla pokazała dużą ilość swoich obrazów, które podziwiali nie tylko uczestnicy pleneru, ale i licznie przybyli radomszczanie oraz zaproszeni goście. Samorządy reprezentowali: starosta Andrzej Plutecki, wójt gminy Dobryszyce Małgorzata Dzwonek, sekretarz Urzędu Gminy Żytno Mieczysław Zyskowski oraz przedstawicielka przedborskiego samorządu – Monika Warzyńska. Były kwiaty, serdeczne podziękowania i odśpiewane życzenia dla artystki oraz… wianek z kwiatów zebranych w Krzętowie. Wystawę „Wielowymiarowy kolor i kształt w obrazach Maryli Violetty Kwiatkowskiej” można oglądać w galerii MDK do końca miesiąca.

komentarze