6 medali dla UMLKS Radomsko w tenisie - Radomsko24.pl

6 medali dla UMLKS Radomsko w tenisie

6 medali dla UMLKS Radomsko w tenisie Fot. arch. klubu

6 medali przywieźli z Mistrzostw Województwa Łódzkiego LZS w Tenisie Stołowym, zawodnicy UMLKS Radomsko. Mistrzostwa rozgrywano 19 i 20 maja w Moszczenicy.

Na zawody trener Jacek Kawka desygnował 12 zawodników. Najlepszy start zanotowała Aleksandra Niemiec, zdobywając dwa srebrne medale. Jeden z nich wywalczyła  w grze deblowej z  Anną Caban z klubu Fungis Maków. Drugi w grze mieszanej z Jakubem Polańskim (Dwójka Rawa Mazowiecka). Z kolei w grze singlowej zajęła 4. miejsce uzyskując tym samym awans do Mistrzostw Polski, które odbędą się  w dniach 15-17 czerwca w Brzegu Dolnym.

W kategorii kadetek, w grze singlowej, Kinga Więcławska zdobyła brązowy medal oraz srebrny w a grze deblowej.

Kolejny medal dorzuciła Agnieszka Kanafa w kategorii juniorek. Wraz z Magdą Madejską (Fungis Maków) wywalczyły brąz. Taki sam krążek zdobył Mateusz Czapla w parze z Kacprem Iznerowiczem (GUKS Gorzkowice).

Wyniki pozostałych zawodników UMLKS Radomsko: kat. żaków Sebastian Musiał miejsca 9-12, Jakub Szwedzik 13-16, Adam Gierasimiuk 17-20, w kat. juniorek Agnieszka Kanafa  - 5. miejsce, Kinga Siemińska – 7, Aleksandra Crcoroska 9 oraz w kat. młodziczek Łucja Morga miejsca9-12.