Radomsko, Łódzkie 13o Niedziela, 22 Kwietnia 2018
ważne informacje

21. Finał WOŚP w Radomsku. Zobacz program

Miasto

Już 13 stycznia, po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście do akcji Owsiaka włączyło się także Radomsko.

Wolontariusze WOŚP w 2012 roku Już 13 stycznia, po raz kolejny zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Oczywiście do akcji Owsiaka włączyło się także Radomsko.

W tym roku pieniądze zbierane będą na wsparcie terapii noworodków i niemowląt, szpitali geriatrycznych i zakładów opiekuńczo-leczniczych.

Sztab mieszczący się w Miejskim Domu Kultury w Radomsku dopina na ostatni guzik przygotowania do wielkiego grania. Prawie 300 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach Radomska i powiatu.

O godz. 15.30 na placu przed Domem Kultury Straż Pożarna przeprowadzi pokaz ratownictwa technicznego. Będzie można skosztować pysznej zalewajki, a na koncert finałowy do MDK mieszkańców miasta zaprosi Orkiestra Dęta Gminy Żytno. O godz. 16.00 już w Domu Kultury rozpocznie się koncert z udziałem   zespołów  tanecznych MDK: „Extasa”, „Dystans”, „Dropsy Squad”, solistów ze Studia Wokalnego oraz dziecięcego zespołu wokalno-instrumentalnego „Tęczowe nutki”. Gwiazdą wieczoru będzie Sienna Gospel  Choir  z Warszawy.

Tradycyjnie o godz. 20.00 rozbłyśnie „Światełko do nieba”. Podczas  finałowego koncertu przeprowadzona zostanie licytacja gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez instytucje i indywidualnych darczyńców. Będzie można licytować m.in. książkę o Starym Cmentarzu, meble ufundowane przez firmę JYSK o wartości 5 tys. złotych (do oglądania wystawione będą w holu MDK-u, od 8 stycznia) czy zestaw encyklopedii.

Podobnie jak rok temu do Orkiestry przyłączyli się kibice RKS Radomsko. Na licytację przekażą czapkę, rękawiczki z elementami klubowymi, szalik pasiak oraz specjalną limitowaną serię vlepek (foto poniżej).

- Mamy świadomość, że udział w licytacji podczas Finału WOŚP przyczyni się do pomocy w zakupie sprzętu, który ratuje ludzkie życie, jak również do niesienia pomocy dla innych, pomocy, której każdy  z nas może przecież kiedyś potrzebować - mówi Anna Kulikiewicz z Miejskiego Domu Kultury.

W ubiegłym roku radomszczański sztab zebrał ponad 80 tys. złotych.


komentarze